Magyar Anita író, költő
I. Diákok verselő lábnyomai - 2019 versíró pályázat
Az „I. Diákok verselő lábnyomai – 2019” versíró pályázat eredményhirdetése megtörtént, melyre kizárólag a Jászságban élő diákköltők jelentkezhettek.
A pályázatra 86 diáktól összesen 105 darab költemény érkezett.
A zsűri három kategóriában értékelte a verseket (értékelési szempontok: formaiság/5 pont, stilisztikai szempontok pl. szóhasználat, költői képek/5 pont, nyelvtani szabályoknak való megfelelés/5 pont, rím, ritmus/5 pont).
A pályázatok a kiírt szabályoknak megfelelően érkeztek be, így nem került sor kizárásra. Minden pályázó emléklapot és ajándékot kapott.
I. kategóriában (9-11 éves) első helyezett lett Utasi Abigél Kincső Esti gondolat című verse,
II. kategóriában (12-14 éves) Kovács Eszter Tamara Tükörkép című költeménye bizonyult a legjobbnak,
III. kategóriában (15-18 éves) pedig Mustó Ivett Eszembe jutott című verse lett az első.
Az első helyezett diákok verseit Rékasi Károly színművész olvasta fel.
Nagyboldogasszony Kéttannyelvű Katolikus Általános Iskola és Gimnázium részéről az alábbi diákok pályáztak, összesen 46 diák:
I. kategóriában: (24 diák)
Utasi Abigél Kincső: I. helyezés (Esti gondolat)
Tukora Eszter: II. helyezés (Kutyadolog)
Horti Zsófia: III. helyezés (Az erdő hangja)
Tukora Nóra: különdíj/4.helyezés (Iker vers)
Lukács Andrea Lívia: 5. helyezés
Csík Natália: 5. helyezés
Monyoródi Judit: 6. helyezés
Turi Boglárka: 6. helyezés
Bárdos Péter: 7. helyezés
Fülöp Fruzsina: 7. helyezés
Csuka Zsófia: 7. helyezés
Borbás Patrik: 7. helyezés
Japport Jázmin: 7. helyezés
Görbe Liza: 8. helyezés
Bódi Noémi: 9. helyezés
Nagy Zita Nóra: 9. helyezés
Baráth Zille Veronika: 9. helyezés
Pintér Teodóra: 10. helyezés
Járvás Imre: 11. helyezés
Halmi István Marcell: 12. helyezés
Véghelyi Koppány: 12. helyezés
Joó Dóra: 12. helyezés
Gulyás Máté: 13. helyezés
Dezső Kincső Vadvirág: 14. helyezés
II. kategóriában: (18 diák)
Baranyi Nikoletta II. helyezés (Szülőföldem)
Kovács Kinga Dalma: különdíj/4. helyezés (Utazás)
Ballagó Brigitta: 5. helyezés
Csombor Bence: 6. helyezés
Béres Réka Ildikó: 8. helyezés
Szaszkó Petra: 8. helyezés
Szabó Viktória: 9. helyezés
Bóta Zsófia: 9. helyezés
Tóásó Csilla: 9. helyezés
Nagy Ramóna: 9. helyezés
György Loretta:10. helyezés
Sztojka Sára Anna: 11. helyezés
Váradi Benedek: 11. helyezés
Ménkű-Kovács Zorka:12. helyezés
Gál Boglárka:12. helyezés
Dobos Márk István: 14. helyezés
Tóásó Tibor: 14. helyezés
Nagy Enikő: 15. helyezés
III. kategóriában: (4 diák)
Radnai Júlia Kata: 7. helyezés
Horti Boglárka: 8. helyezés
Fényes Kitti: 14. helyezés
Bathó Zsófia: 16. helyezés
Lehel Vezér Gimnázium részéről az alábbi diákok pályáztak, összesen 16 diák:
I. kategóriában: (4 diák)
Gazsi Zalán: 5. helyezés
Rédei Barnabás: 6. helyezés
Szlama Janka : 7. helyezés
Kispál Berta: 9. helyezés
II. kategóriában: (2 diák)
Kovács Eszter Tamara: I. helyezés (Tükörkép)
Füle Viktória Vivien: III. helyezés (Gubanc)
III. kategóriában: (10 diák)
Mustó Ivett: I. helyezés (Eszembe jutott)
Rideg Patrik: III. helyezés (Barátom, az Idő)
Galsi Olga: különdíj/4. helyezés (Seregélyek)
Horváth Natália: 5. helyezés
Kövér Lili: 9. helyezés
Szűcs Emese: 9. helyezés
Oldal Attila: 10. helyezés
Nemoda Dóra: 11. helyezés
Nagy Zóra: 14. helyezés
Rendes Dominik András: 16. helyezés
Liska József Katolikus Erősáramú Szakközépiskola és Gimnázium részéről az alábbi diákok pályáztak, összesen 8 diák:
III. kategóriában: (8 diák)
Szabó Gyöngyvér: II. helyezés (Közhely)
Kurunczi Zoltán: 6. helyezés
Soha Viktória Mária: 7. helyezés
Kui Lili Leona: 12. helyezés
Nagy Zsuzsanna: 13. helyezés
Ócsai Noémi Dorina: 13. helyezés
Kassa Barbara: 15. helyezés
Molnár Nikolett: 15. helyezés
Gróf Apponyi Albert Általános Iskola részéről az alábbi diákok pályáztak, összesen 4 diák:
I. kategóriában: (1 diák)
Váczi Dorina Ivett: 7. helyezés
II. kategóriában: (3 diák)
Pócsi Erika: 13. helyezés
Sulyok Róbert Sándor: 13. helyezés
Takács Henriett: 7. helyezés
Mátyás Király Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola részéről az alábbi diákok pályáztak, összesen 6 diák:
I. kategóriában: (4 diák)
Báthori Borka: 6. helyezés
Csinger Míra: 7. helyezés
Makai Lili Anna: 8. helyezés
Sárközi Dominik: 8. helyezés
II. kategóriában: (2 diák)
Varga Viktor Róbert: 8. helyezés
Filkus Réka: 9. helyezés
Széchenyi István Általános Iskola és AMI részéről az alábbi diákok pályáztak, összesen 1 diák:
I. kategóriában: (1 diák)
Mudris Viktória: 10. helyezés
Szent István Sport Általános Iskola és Gimnázium részéről az alábbi diákok pályáztak, összesen 4 diák:
II. kategóriában: (3 diák)
Fridvalszki Boróka: 8. helyezés
Sinka Hanna: 8. helyezés
Gazsi Máté: 9. helyezés
III. kategóriában: (1 diák)
Sárközi Bianka: 12. helyezés
Eszterházy Károly Egyetem Jászberényi Campus részéről az alábbi diákok pályáztak, összesen 1 diák:
III. kategóriában: (1 diák)
Görbe Kitti: 17. helyezés
Minden pályázó diáknak tiszta szívből gratulálok! Öröm volt látni és olvasni ezt a sok, szép verset!
„Valami elképesztő, csodálatos dolog az, ahogy a fiatalok gondolataikat tökéletesen fogalmazzák meg és versformába öntik”, így fogalmazott a színművész, Rékasi Károly az eredményhirdetésen.
Bízva és remélve, hogy 2020-ban újból találkozunk minden iskola verselő diákjaival, melyre már most készülök!
Üdvözlettel és köszönettel,
Magyar Anita